İlkokul grubu öğrenciler için uyguladığımız okuma anlama eğitimi öğrencinin okumadaki tüm hatalarını ortadan kaldırmayı hedefler. Bu eğitim öğrencinin okuduğu metni hızlı bir şekilde özümsemesine yardımcı olmakla birlikte okuma hızını artırarak öğrencinin okulda daha fazlasını yapmasına, ilgili metinde ana fikre katkı sağlayan kelimeyi gereksiz kelimeden ayırmayı öğrenmesini sağlar.

 

Çocuğunuz akıcı bir şekilde okuyamıyorsa, sık sık harfleri ve heceleri karıştırıyorsa, kelime sonlarını yutuyor ya da sonları tamamen kendine göre farklı okuyorsa okuma anlama eğitimi bu hatalardan kurtulmasına yardımcı olacaktır. 

 

Özellikle pandemi döneminde ilkokul seviyesinde okul ortamından uzak kalan çocuklarda birçok okuma eksiklikleri oluşmuştur. Yeterince yüksek sesle okuma yapılmaması, okumada yapılan hataların düzeltilememesi birçok problemi ortaya çıkarmıştır. Bu problemler için erken yaşta önlem alınmalı ve okuma hataları düzeltilmelidir. 

 

Her öğrenci farklı farklı sebeplerden dolayı okuyamıyor ya da okumayı sevmiyor olabilir. Öztürkçe Akademi öncelikli olarak her öğrencinin okuma konusunda problemini tespit eder, öğrenciyi tanır. Öğrencinin yaşına uygun seviyede akıcı şekilde okuyabilmesi için çözüm yolları geliştirir. Her öğrenci ile birebir ilgilenilir ve veli ile iş birliği yapılır. 

 

Okuma anlama, hafıza gelişimi için harika bir tekniktir. Bu, öğretimde çok önemlidir çünkü çocuklara her gün büyük miktarda bilgi verilir ve gelişmiş bir hafıza, bilgiyi daha iyi özümsemeye yardımcı olur, bu durum da başarının artacağı anlamına gelir. 

 

Okuduğunu anlamak, bir çocuk için parlak bir geleceğe giden yoldur. Okulun kendisi ve bundan sonraki tüm bilgi süreçleri okumaya dayalıdır. Akademik performans, çocuğun okuma hızıyla doğrudan ilişkilidir.